taJeMno: Tajuplné legendy a pověsti Branišovského lesa

Tajemný les, kterému se říká český bermudský trojúhelník, leží mezi Branišovem a Českými Budějovicemi.

V Branišovském lese se měli navzájem postřílet vojáci, když je prý posedl neznámý běs, umírali tu pocestní a podivné věci se tu prý dějí kvůli tomu. Svou nepěknou pověst si vysloužil už ve středověku, kdy tudy vedla kupecká stezka a kolem se táhly močály.

Místo si oblíbili lapkové, kteří tu přepadali pocestné. Další oběti si vyžádaly močály. Zmínky o tragicky zemřelých se dochovaly v dobovém tisku v 19. století. Podle některých citlivějších lidí se tu dějí podivné věci, objevují přízraky a někteří dokonce líčí zážitky spojené s nahlédnutím do jakéhosi jiného prostoru a ztrátou pojmu o čase.

To nejděsivější vyprávění je o skupině vojáků na stráži, kterou postihl jakýsi běs, a postříleli se mezi sebou v domnění, že kamarády postihl děsivý démon. Incident si prý vyžádal sedm obětí. Stopy po mimořádné události se mi nepodařilo najít.

Nicméně jedno skutečně zajímavé místo je v západní části lesa. Hned několik sebevrahů si vybralo nezávisle na sobě jeden nenápadný strom a oběsili se na něm. Jaká zajímavá věc se mi přihodila při natáčení, na to se můžete podívat v reportáži Tajemna na Stream.cz.

Autor: Jaroslav Mareš

Čtěte dále:  Vražda rukou krále: Skutečný příběh Jana Nepomuckého

Comments are closed.