Nejdůvěryhodnější případ UFO: Shodný s nedávným incidentem nad USA a s případem Vranov

Doutníkový objekt, vyfocený Giancarlem Cecconim. Se souhlasem Noiegliextraterrestri

Událost z 18. června 1979 je považována za jedno z nejvěrohodnějších pozorování a fotografií UFO, a to díky radarům, vizuálním pozorováním a pořízeným fotografiím.

Vojenské letiště Treviso

Hlavní postavou se stal vojenský pilot Giancarlo Cecconi, narozený v roce 1933, který se vracel na základnu Treviso AFB v Itálii v letounu Fiat G-91R. Stalo se to na konci průzkumné mise skupiny 14 2. stíhacího leteckého pluku.

Radarové středisko  zaznamenalo na obrazovkách přítomnost neoprávněného narušitele a dalo Cecconimu pokyn, aby se přiblížil k neidentifikovanému letounu, který vstoupil do zakázaného prostoru. Objekt se pohyboval v oblasti Quinto di Treviso, v bezprostřední blízkosti letiště.

Cecconi měl v letadle kameru s nepoužitým filmem, a když směřoval k neidentifikovanému objektu, zapnul kameru. Přiblížil se k UFO na vzdálenost 70-80 metrů  a prolétával rychlostí kolem 500 km za hodinu. Pozemní personál vojenského letiště současně sledoval dění dalekohledem.

Pilot začal oválný objekt pronásledovat ve výšce asi 2 km. Všiml si, že podivný objekt pravidelně trhaně stoupá a klesá, přičemž v jednu chvíli provede velmi prudké stoupání nebo klesání.

Cecconi spočítal, že při jednom švihu objekt překoná přibližně 300 metrů výšky, přičemž objekt mohl vystoupat až do výšky 4 km. Cecconi kolem tohoto objektu proletěl přibližně 7 nebo 8krát a pokaždé ho vyfotografoval. Celkem získal 82 snímků, na nichž byl nepochopitelný vetřelec jasně zachycen.

Nejznámější fotografie podivného objektu, pořízená Giancarlem Cecconim. Se souhlasem Noiegliextraterrestri

Podivná manévrovací hra

Přestože bylo vyfoceno osmdesát fotografií, žádná fotografie nezachytila objekt zboku. Neznámý narušitel manévroval jako by chtěl letoun zaměřit, nebo se rozhodnul neodhalit bok. Podle pilota se zdálo, že zaujal obranný postoj. Objekt zároveň měnil výšku v rozmezí 2-4 kilometry, čímž ztěžoval pronásledování, protože vojenská stíhačka takové manévrovací schopnosti nikdy neměla

Navenek vypadalo UFO jako matný tmavý válcovitý objekt. Objekt byl nejméně osm metrů dlouhý a v průměru neměl více než tři metry. Zatímco se Cecconi připravoval na další průlet, aby pořídil další sérii fotografií, ohlásila radarová stanice, že objekt náhle zmizel z jejich i ostatních radarů. Ve stejný okamžik objekt zmizel i pozorovatelům

Čtěte dále:  Ztracená výprava StB: Když soudruzi honili bludičky

Cecconi zároveň později uvedl, že UFO, které viděl, bylo určitě pevným objektem, nikoliv oblakem nebo jiným atmosférickým jevem, protože když se k němu přiblížil, nebylo ovlivněno turbulencí vzduchu kolem prolétající stíhačky.

Podobnost s československým případem

Na italském případu je zarážející takřka dokonalá shoda s případem, který ohlásili piloti vrtulníku v létě roku 1987. Z Rakouska byl nejprve na radarech pozorován neznámý objekt, který připomínal sportovní letadlo. K jeho identifikaci byl vyslán hotovostní vrtulník československé armády Mi-24.

Piloti na obloze našli podivný doutníkový objekt, který vypadal jako letadlo bez křídel a bez kabiny. Když se ho pokusili zaměřit, začal objekt manévrovat, aby pilotům ztížil pozorování. Hra vyvrcholila příkazem k sestřelení neznámého vetřelce, který posádka vrtulníku nedokázala splnit.

Další podobné případy UFO doutníkového tvaru hlásili na počátku 80. let polští piloti nad Baltským mořem a v novém tisíciletí pro změnu piloti amerického námořnictva při cvičení u východního i západního pobřeží USA. Objektu podle jeho tvaru začali přezdívat létající Tic-tac.

Podivný Tic-tac sestřelen

V tuto chvíli ovšem nelze vyloučit, že podivný doutníkový objekt se podařilo sestřelit 10. února tohoto roku, a to po přibližně dni pozorování. I tento objekt měl vypadat jako válec bez kabiny a známek pohonu. Na rozdíl od jiných pozorování ale v tomto případě nemanévroval, což bylo ostatně pravděpodobným důvodem jeho sestřelení.

Přestože byl objekt sestřelen nad Aljaškou, v blízkosti hranic s Kanadou, kvůli nepřístupnému terénu údajně dosud nebyl nalezen.

Velké pozdvižení ovšem vyvolalo veřejné prohlášení generála Glena VanHercka ze Severoamerického velitelství protivzdušné obrany. Ten tvrdil, že není možné vyloučit ani mimozemský původ některého z létajících objektů. Generálovo prohlášení musel mírnit až americký prezident. Podle poslední verze šlo ve všech případech nedávných „balonových incidentů“ kromě případu čínského špionážního balonu o civilní objekty.

Čtěte dále:  Nově objevené podzemí odhalilo tajemný kámen, který v něm nemá co dělat

Šlo jen o uklidňování veřejnosti, anebo možná máme na Aljašce havarovaný objekt, který dráždí vojenské piloty už desítky let?

autor: Jaroslav Mareš

zdroje: Noiegliextraterrestri, Webchronicle


Comments are closed.