Utajené oběti bestie Roubala – neodhalené vraždy

Ivana Roubala obvinili ze sedmi vražd a odsoudili za pět. Ve dvou případech se totiž nenašla těla.

Soudce Horký totiž rozhodnul, že pokud se nenašla těla, nelze vyloučit, že jsou dotyční naživu. Ale ve vyšetřovacím spise, který se mi podařilo získat, je mrtvol daleko víc. Jen se je nepodařilo najít, zjistit o koho mělo jít anebo prokázat, že je má na svědomí Ivan Roubal.

Prokázané oběti:

Vladimír Strnad – Taxikář, který v roce 1992 odjel s Roubalem do Zákup. Tělo se našlo o téměř rok později v žumpě domu, od kterého měl Roubal klíče.

Josef Suchánek – Zmizel v květnu 1993. Tělo objeveno na podzim při vypouštění rybníka u Veselí nad Lužnicí.

Václav Dlouhý – Nalezen v listopadu 1993 mrtvý ve svém bytě, svázaný do kozelce. Roubal spatřen jak před nálezem těla vyklízí jeho byt a rozprodává pornokazety.

Petr Kudrna a Peter Magdolen – Majitelé autopůjčovny Zapap, Kudrna spolumajitel dvou stánků na Václavském náměstí, Roubal se přišel pomstít za dřívější konflikt. Oba svázáni do kozelce a udušeni.

Prokazatelně zmizelí:

František Heppner – V roce 1991 jezdil za Roubalem na Pohádku a chtěli spolu podnikat. Najednou zmizel a Ivan Roubal začal používat Heppnerův automobil a zbraň, kterou Heppner nikdy nedával z ruky. Také rozprodával věci z Heppnerova bytu.

Václav Horký – Prodavač bižuterie, naposledy viděn s Roubalem v autě. Tělo se nenašlo, v roce 1995 soudem prohlášen za mrtvého. Roubal po jeho zmizení vybíral jeho jménem tržby ze dvou stánků na Václavském náměstí v Praze, dostal se do konfliktu s Petrem Kudrnou.

Bylo toho víc

Potud známá fakta. Jenže Roubal toho pravděpodobně napáchal ještě víc. Roubalův syn na policii vypověděl, že Heppnera a jeho ruskou přítelkyni Natašu „hodil prasatům.“ Obětí by tak bylo osm. Zajímavé svědectví přišlo později od spoluvězně. Po tom Roubal chtěl, aby po propuštění šel na místo, které mu Roubal jasně označí a kde najde ostatky dvou lidí. Jejich vraždu měl hodit na Roubalova nepřítele Semeráda. Tím by Roubal zpochybnil své vyšetřování a dostal by se z vazby. Plán ale nikdo nenechal provést a věc se už neobjasní.

Čtěte dále:  Záhada svatebního masakru u Domašova: Archivy vydaly nové vysvětlení

Ivan Roubal se dál svěřil jinému spoluvězni, že na odpočívadle na hlavní silnici nedaleko Pohádky číhal na bohatě vypadající cizince. Jednoho z nich zavraždil když zastavil a odskočil si. V autě zjistil, že je ještě šestiletá dcera zavražděného Němce a zavraždil i ji. Těla ukryl na skládce a ukořistěný majetek rozprodal. Policie požádala německé úřady o spolupráci, ale nepodařilo se najít ani těla, ani zjistit kdo to měl být. Zajímavé je, že u odpočívadla se skutečně našly stopy po bajonetu, kterým Roubal bodal do stromu, když si krátil dlouhou chvíli.

Dalšímu ze spoluvězňů se Roubal svěřil, že některé své oběti a cennosti má schované na starém hřbitově v blízkosti bydliště své družky. Jméno družky včetně adresy ve spisu skutečně je. Když jsem se vydal informaci ověřit, skutečně je hřbitov hned v sousedství, navíc od nezvaných zraků oddělený vysokou zdí. Dům je dokonce v areálu hřbitova. Ďábel se skrývá v detailech. Je to totiž židovský hřbitov a Židé neumožňují exhumaci či jakékoliv narušení hrobů. Policie tu nic nenašla, respektive pravděpodobně ani nic nehledala.

Policejní informátor, jehož jméno spis neuvádí, dále oznámil policii, že Roubal vraždil v německém Landshutu, a to dceru nějakého statkáře, o vraždě ví jeho syn Martin. Tuto stopu policie neprověřila, nebo se to do spisu nedostalo. Každopádně synovy výpovědi ve spise jsou a vyšetřovatelé se v nich na tuto věc neptali.

Zajímavý případ „prošel“ kolem vyšetřování i v březnu 1993. V hořínském zdymadle bylo nalezeno tělo utopeného podnikatele, svázaného do kozelce. Modus operandi odpovídá, nicméně tento čin Roubalovi připsán nebyl. Ivan Roubal také pravděpodobně spolupracoval s takzvanými orlickými vrahy. Jen není jasné jak hluboce. Pravděpodobně ale víc než málo, protože nějaký čas se jedna z obětí orlických vrahů připisovala Roubalovi.

Čtěte dále:  Praha, 1967: Z hotelu plného agentů beze stopy zmizel ostře sledovaný muž

Kde všechny oběti jsou? Policie prohledala okolí Pohádky a nic nenašla. Jedna z dočasných obyvatelek Pohádky ale tvrdila, že je Roubal důrazně varoval před přibližováním se k nedalekému jezírku…

Autor: Jaroslav Mareš


Comments are closed.