Kdo jsem a proč tu jsem…

Zdravím! Jmenuju se Jarda Mareš a o tom, že si pořídím tuhle stránku, jsem přemýšlel jen tři roky. Dostal jsem se k tomu ve chvíli, kdy jsem zjistil, že to, co dělám, zajímá víc než jen pár lidí kolem mě. Navíc dělám na víc projektech najednou a vážím si každého, kdo má rád mou práci. Proto jsem postavil tuhle stránku hlavně jako přehled všeho aktuálního. Až to tu bude hotové, najdete tu celý záběr věcí, na kterých pracuji nebo jsem pracoval.

Historii a tajemno mám rád už dlouho. Do bádání ve větším jsem se dostal na začátku roku 2014, kdy mě coby reportéra na Primě pověřili, ať ve Zprávách dělám rubriku Záhady. Rubriky skončily po půl roce, ale já u tématu zůstal a pokračoval jsem na tajemných věcech v rámci pořadu Očima Josefa Klímy. Mezitím jsem pro Primu vymyslel badatelský pořad a když se vedení dlouho nemohlo rozhodnout, zda se do něj pustit, či ne, rozhodl jsem se pro průzkum bojem a založil kanál na youtube.

Kanál si začal žít vlastním životem a postupem času mi z ověřování zájmu vyrostlo pod rukama něco, čeho bych se nechtěl vzdát. Když se Josef Klíma rozhodl opustit TV Prima a odejít na Seznam TV, opustil jsem teplé místo ve zpravodajství a využil nabídku jít také. Teď jsem tedy členem reportérského týmu nejrespektovanějšího televizního publicisty u nás a mým zaměřením v týmu je historie: Zapomenutí hrdinové, zapomenutí padouši, zapomenuté ostudy.

Odchodem z Primy se otevřela možnost začít spolupracovat se serverem stream.cz. Dostal jsem příležitost mít svůj vlastní pořad taJeMno a moc se těším z toho, že pořad si své publikum našel a prakticky okamžitě se stal nejsledovanějším pořadem o záhadách u nás. Tajemno bylo po roce úspěšného fungování doplněno ještě pořadem Tajemné podzemí.

No a protože když natáčíte publicistickou reportáž, spoustu toho nepoužijete. Přišlo mi to jako škoda a rozhodl jsem se napsat knihu, ve které by čtenář našel úplně všechno, na co jsem přišel, a takový malý vhled do zákulisí práce, kterou miluji. Největší záhady kriminalistiky se staly bestsellerem, a tak následovaly Přísně tajné skandály, Největší záhady české historie, Štěchovický poklad – konec legend, Nacistické poklady a StB a konečně Atomový protektorát. Pokud se vám moje knižní tvorba líbí a něco z ní vám chybí, můžete si knihy objednat i na tomto webu, za nakladatelem doporučenou cenu a s podpisem či věnováním dle libosti..

Pokud vás zajímá svět záhad a tajemna, dozvíte se tu o všem na čem mám příležitost pracovat. Jsem rád, že tu jste. Právě váš zájem mi umožnil, abych si ze záliby udělal své hlavní poslání.

Kontaktovat mě můžete na adrese redakce@badatele.net.Comments are closed.