Největší záhady české historie

Třináct nejzáhadnějších událostí naší minulosti a nový pohled na jejich pozadí. Proč není Štěchovický poklad zlato a cennosti, ale stopy tajné nacistické zbraně? Kdo odstranil všechny, kdo znali pravdu v případu Jana Masaryka?

Jak dopadla potyčka československého armádního vrtulníku s UFO? A proč bylo Národní divadlo úmyslně zapáleno? Projděte spolu s autorem dochované výpovědi, vyhodnoťte dostupné důkazy. Rozluštěte Největší záhady českých zemí.

Knihu můžete zakoupit zde v obchodě.

Kapitoly:

Požár Národního divadla – Nejslavnější požár naší minulosti definitivně nezavinili neopatrní řemeslníci. Znepokojivé indicie vedou k pravděpodobným žhářům.

Záhada zlatého letounu – Když na konci roku 1947 havarovalo na severu Čech dopravní letoun a zemřelo několik lidí, nikdo nehodu nevyšetřoval. Kolik zlatých pokladů bylo na palubě? Cestou do národní banky, anebo dokonce v národní bance samotné, navíc několik kilogramů zlata zmizelo.

Miličínský Roswell – Na začátku 90. let pozorovaly desítky svědků podivné světelné koule nad Miličínem. Nejzáhadnější případ UFO nad naším územím má dodnes desítky pamětníků, jejichž výpovědi znemožňují ufologům případ uzavřít s přirozeným vysvětlením.

Král vrah – Náš světově nejznámější světec, Jan Nepomucký, nezemřel utopený ve Vltavě pod Karlovým mostem. Vědecké zkoumání jasně prokázalo, že arcibiskupova pomocníka utloukl někdo tupým předmětem. Nejnovější zkoumání historických listin ukazuje i kdo to byl.

Nacistická loupež století – Nová fakta v případu největšího ztraceného pokladu českých zemí. Středověké insignie Karlovy univerzity neodjely na sklonku války do Plzně, kde byly zničeny v nákladním vagonu při bombardování. Nové stopy ukazují, že poklad Karlovy Univerzity je dodnes pečlivě ukryt a střežen kdesi v Rakousku či v Bavorsku.

Intergalaktická bitva československé armády – Měl to být rutinní vzlet ke zbloudilému sportovnímu letadlu. Namísto se nad Vranovskou přehradou odehrál složitý manévrový souboj mezi vrtulníkem MI 24 a čímsi. Čímsi, co ve svých manévrech dokázalo popřít zákony fyziky. Návodčí vydal v rozporu s předpisy rozkaz ke střelbě. Posádka ho v rozporu s předpisy neposlechla. Co vypověděli vojáci a kolik dalších podobných případů se odehrálo.

Tajná stanice metra – Když se v našem hlavním městě začala na sklonku 60. let stavět podpovrchová tramvaj, aby se uprostřed stavby upravila na metro, byla to už druhá stavba podzemní dráhy v Praze. Nově odtajněný projekt podzemní dráhy z 50. let a v režimu přísně tajné skutečně postavená stanice. Proč do ní nikdy oficiálně nepřijel vlak? Proč se do objektu K-111 dodnes nepouští novináři?Lomozící duch – Takzvaný Poltergeist způsobuje samovznícení nehořlavých předmětů a jejich přemisťování. Když se v prosinci 1985 začal odehrávat nevysvětlený jev v Bohučovicích na Opavsku, zakázal strašení osobně tajemník ostravského KV KSČ Miroslav Mamula. Tajní policisté odvezli jedenáctiletého chlapce na psychiatrii a řekli, že si ho tam nechají, dokud se nepřizná, že všechno dělal on. Nově objevené dokumenty ovšem jakoukoliv možnost manipulace vyloučily. Navíc, Bohučovice nejsou jediným zdokumentovaným případem podivného fenoménu.

Štěchovický poklad – Největší teutonská lest ustupujících nacistů. Dokumenty popisující supertajný nacistický program vývoje atomové bomby ve Štěchovicích a Příbrami. Co dělal ve Štěchovicích  šéf vývoje wunderwaffe Hans Kammler? Důkazy o tom, že otec plynových komor Hans Kammler na konci války nezemřel.

Spontánní shoření člověka – Jak je možné, že lidské tělo, obsahující z velké části vodu, shoří samo od sebe bez vnějšího zdroje tepla? Znepokojující souvislosti děsivého fenoménu, který se prokazatelně odehrál v roce 2000 v Táboře a zoufalý experiment hasičů a badatelů, pokoušející se o racionální vysvětlení.

Agresivní bludičky z Křemelné – Po staletí se podle ústních podání v údolí malebné říčky na Šumavě objevují záhadná světélka. Reagují na zvuk a toho, kdo je vyruší, prý napadnou. Kam zmizela badatelská výprava StB a proč nepromluvil jediný přeživší účastník? Proč se bludičky vysvětlují hořícím bahenním plynem, když ho v bažinách nemá co zapálit? A proč se objevují i mimo bažiny?

Odranecké UFO a anděl ze Žďáru – 11. června 1619 se na obloze nad Jimramovem objevilo mlýnské kolo se záhadnými literami, ozvala se ohlušující exploze a na město se snesl podivný hořlavý prach. U nedalekého Odrance se snesly k zemi kovové kusy podivného tělesa. V klášteře ve Žďáru nad Sázavou potom prý žil podivný anděl z nebes, který klášter chránil před nájezdníky. Ukrývá tajemný chrám podobné tajemství jako slavný tunguzský meteorit?

Masarykovy sebevraždy – Nový pohled na neobjasněný případ smrti Jana Masaryka. Podivné úmrtí obestírá série smrtí lidí, kteří znali nebo mohli znát pravdu. Násilnou smrtí zemřelo víc než 20 lidí. Svědci umírali na začátku 50. let, další zemřeli v roce 1968 při obnovení vyšetřování. Poslednímu, kdo znal pravdu, vybouchl v 90. letech plyn v USA bezprostředně poté, co odhalil svou identitu a slíbil promluvit. Kterým směrem ukazuje výčet obětí Jana Masaryka?Comments are closed.